Kwiatonowice Parafia - nowa strona Placówki oświatowe Organizacje Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI Linki
Kwiatonowice arrow Świetlica Iskierka
| Przedszkole | Szkoła Podstawowa | Gimnazjum | Świetlica Iskierka | Galeria | Wydarzenia|

Świetlica

Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna "Iskierka"

{nomultithumb}

  • Świetlica działa od lutego 2001 r. w obiekcie Szkoły Podstawowej.
  • Prowadzona jest przez Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice.
  • Skupia około 70 % uczniów, tak Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum

Tak naprawdę to trudno ustalić kiedy to wszystko się zaczęło... Idee i ogólny zarys zasad działania Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej ?Iskierka? powstał już w 2000 r., jeśli nie wcześniej.

W każdym razie wszystko nabrało realnych kształtów w połowie lutego 2001 r. A od 1 marca ruszyło pełną parą. Pierwsze zajęcia odbywały się w salach SP w Kwiatonowicach. Wspólnie bawiliśmy się, rozmawialiśmy ? słowem ? robiliśmy wszystko, by się jak najlepiej poznać.

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień. 29 marca odbyły się pierwsze zajęcia w naszej świetlicy ? trzypokojowym mieszkaniu z kuchnią i łazienką o metrażu bardzo niewielkim.

Na wywiadówce szkolnej przedstawiliśmy naszą ofertę rodzicom uczniów SP i Gimnazjum w Kwiatonowicach. Wyglądało to tak:

Szanowni Państwo !

Uprzejmie zawiadamiamy, że od 1 marca rozpoczęła działalność przy naszej szkole Świetlica Środowiskowa.

Na zajęcia w naszej świetlicy zapraszamy wszystkie dzieci, a w szczególności te, które przejawiają trudności dydaktyczne i wychowawcze.

Proponujemy różne formy nieodpłatnych zajęć. Będą to między innymi:

* zajęcia wychowawcze dla dzieci i młodzieży,
* pomoc w odrabianiu lekcji,
* koła zainteresowań,
* zajęcia rozwijające zdolności twórcze,
* rówieśnicze grupy korepetycyjne,
* spotkania terapeutyczne,
* zajęcia sportowe, a także indywidualne spotkania z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.

Mamy nadzieję, że nasza działalność pozwoli rozwinąć zainteresowania i uzdolnienia wychowanków, pomóc dzieciom z problemami w nauce, zapewnić pomoc rodzinom w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych oraz wspomóc w eliminowaniu niedostatków wychowawczych.

Szczegółowych informacji na temat czasu i zakresu funkcjonowania Świetlicy Środowiskowej udziela Dyrektor Szkoły mgr Renata Filipowicz oraz pedagog mgr Marta Załęska.




SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

I tak już od 4 lat spędzamy razem czas na wspólnej nauce, pracy i zabawie. Wiele się wydarzyło przez ten okres.

Ustalilismy wspólne normy, reguły i zasady zachowania podczas zajęć świetlicowych. I każdego dnia na nowo uczymy się wzajemnej tolerancji i współpracy.

Dzieci brały udział w kilku edycjach programu profilaktycznego ?Spójrz inaczej?. A także w wielu innych np. ?Sąd nad papierosem?, ?Porozmawiajmy o agresji?, ?Uwaga! Obcy!?, ?Radosny uśmiech?, ?Saper?, ?Podaj dłoń?.

Od samego początku współpracują z nami nauczyciele terapeuci, którzy prowadzą z dziećmi zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej i rewalidacji indywidualnej. Odbywają się też zajęcia z logopedą w zakresie profilaktyki i rehabilitacji wad wymowy oraz muzykoterapia i biblioterapia. Od dwóch lat współpracujemy z psychologami, którzy służą nam z pomocą w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowanków i ich rodzin oraz organizują zajęcia psychoedukacyjne dla młodszych i starszych i wyjazdy na turnusy profilaktyczne.

Nasze dzieci biorą także udział w różnych formach aktywności na zajęciach z papieroplastyki, origami, haftowaniu, sportowych, kółka szachowego, teatralnego, tanecznego i wielu innych.

Bierzemy udział w różnych konkursach i zabawach, m.in. w Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży ?Bajdurek?, konkursach powiatowych: ?Palm i pisanek?, ?Ozdób świątecznych i choinkowych?, ?Szopek?, ?Grup kolędniczych? oraz w lokalnych i gminnych dożynkach.

Staramy się nieść pomoc również w zakresie socjalnym. W naszej świetlicy każdy głodny może zjeść ciepły posiłek i napić się herbaty. Dzieci otrzymują paczki świąteczne, a ich rodziny doraźną pomoc materialną w formie paczek żywnościowych i odzieży.


Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2008 Elxis.org. All rights reserved.

blonde pawg anal video toiletmix.com