Kwiatonowice Parafia - nowa strona Placówki oświatowe Organizacje Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI Linki
Kwiatonowice arrow Wydarzenia arrow Majowe Święta
| Historia wsi | Ludność | Położenie | Władze | Galeria | Kontakt | Wydarzenia|

Majowe Święta

28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole był dniem uroczystego świętowania.
1 maja to święto państwowe ustawowo wolne od pracy. 2 maja jest świętem wyjątkowym. Od 2004 roku obchodzimy tego dnia Dzień Flagi. 3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji.
Od samego rana nasza szkoła została udekorowana chorągiewkami w barwach narodowych wykonanych przez uczniów.
Program artystyczny w formie uroczystego apelu został przygotowany przez najmłodszych uczniów z klas I – III szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Beaty Fiegi. Dzieci zwróciły uwagę na historię flagi narodowej oraz przypomniały, że należy otaczać ją szacunkiem. Starsze uczennice z klasy VI szkoły podstawowej – Oliwia Gajecka, Laura Szczerba i Gabriela Gamoń przedstawiły wszystkim zebranym samodzielnie przygotowaną prezentację, której tematem była Konstytucja 3 Maja.
Tradycja naszej szkoły stał się także patriotyczny spacer po Kwiatonowicach. Tym razem wzięli w nim udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Dotarli oni do wszystkich domów i każdemu mieszkańcowi wręczyli chorągiewkę. Domy w Kwiatonowicach, jak co roku, zostały ozdobione barwami narodowymi.


Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2008 Elxis.org. All rights reserved.