Kwiatonowice Parafia - nowa strona Placówki oświatowe Organizacje Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI Linki
Kwiatonowice arrow Wydarzenia arrow Uroczysta Pasterka A.D. 2017
| Historia wsi | Ludność | Położenie | Władze | Galeria | Kontakt | Wydarzenia|

Uroczysta Pasterka A.D. 2017

24.XII.2017 uczestniczyliśmy w uroczystej Pasterce odprawionej w górnym kościele. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, ale prawie 20 lat na okres zimowy Msze Św., odprawiane były w dolnej kaplicy naszego kościoła.
W oczekiwaniu na Pasterkę czuwaliśmy przy melodiach kolęd, które przygotowali grający rodzice i dzieci z naszej parafii.
Mszę koncelebrowali ks. proboszcz Antoni Mulka oraz nasz rodak ks. Marcin Jarek.
Świątynia wypełniła się po brzegi, jej wystrój wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Betlejemska grota wzorowana na grocie z Ziemi Świętej górowała nad ołtarzem, a postacie Świętej Rodziny przypomniały nam o tym, co wydarzyło się ponad 2000 lat temu w Betlejem. Piękne choinki dodawały uroku i wprowadzały nastrój świąteczny.
Nad wszystkimi przedsięwzięciami czuwał, doglądał i pomagał ks. proboszcz Antoni Mulka.


Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2008 Elxis.org. All rights reserved.